Keep It Simple Stupid!

Vypadá to, že každý den jsou vymyšleny nové systémy k obchodování. Čím složitější metody, které kombinují různé ukazatele a nastavení, tím více jsem udiven.

Noví obchodníci upřednostňují tucty technických ukazatelů jako odstranění nutnosti myslet na vlastní pěst. Umísťují si je na své grafy a čekají na perfektní signál. Kolik potvrzení potřebujete? V době, kdy všechny vaše ukazatele potvrzují signál koupit nebo prodat, je váš vstupní bod už většinou u svého konce :-).

K.I.S.S. „Nech si to jednoduché blboune!“ Jednoduché metody se nejvíce osvědčily na finančních trzích. Je opravdu potřeba, aby obchodování bylo tak složité?

Všiml jsem si, že mnoho odborníků a vzdělaných lidí se často podílejí na tvorbě takovýchto komplikovaných systémů. Možná jen podceňují jednoduchost obchodování? Snaží se začlenit veškeré obchodní informace do více ukazatelů, vedoucích často k úplné paralýze a způsobujících u obchodníka v okamžiku akce zaváhání. Co se stane, když vaše 4 ukazatele dávají signál koupit a 4 další naznačují, že prodat?

Jako diskreční obchodník se snažím udržet věci co nejjednodušší.

Většina obchodníků odmítá myslet sama za sebe. Tato duševní lenost je sebezničující. Možná to je důvod, proč lidé neustále hledají svatý grál prostřednictvím indikátorů a systémů. Bohužel hledají v místech, kde nejsou žádné odpovědi.

2 komentáře u “Keep It Simple Stupid!

  1. Se vším naprosto souhlasím. Je to o jakémsi přenášení odpovědnosti za sebe na techniky a postupy druhých a strachu zkusit použít selský rozum a vlastní uvažování

  2. Dobry den, Viktore ty si to vystihol na 100%, svata pravda…